Janki Svjetski kup, Ivica deveti u veleslalomu

• Autor: Hina
  • 12.3.2010 13:14:31
  • 12.3.2010 12:58:18

Švicarski skijaš Carlo Janka pobijedio je u veleslalomu Svjetskog kupa na završnici sezone u Garmisch Partenkirchenu, te je ujedno osvojio veliki Kristalni globus za ukupnog pobjednika Svjetskog kupa

Uoči utrke slaloma u subotu, posljednje u sezoni, Janka ima nedostižnih 106 bodova prednosti u odnosu na Austrijanca Benjamina Raicha, koji je u veleslalomu bio osmi.

Drugi u veleslalomu održanom u petak bio je Talijan Davide Simoncelli (+0,31), a treće mjesto podijelili su Ameriknac Ted Ligety i Austrijanac Philipp Schoerghofer (+0,57).

Ligetyju je to bilo dovoljno da osigura mali globus za najboljeg veleslalomaša u Svjetskom kupu.

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić završio je utrku na devetom mjestu (+1,33).

U ukupnom poretku Svjetskog kupa Janka ima 1197 bodova, drugi je Raich sa 1091, a slijede Švicarac Didier Cuche sa 952, Norvežanin Aksel Lund Svindal sa 883 boda, a peti je Ivica Kostelić sa 779 bodova.