Ostali sportovi DOBRA ATMOSFERA, LOŠ REZULTAT

'Bikovi' bolji od 'medvjeda' u Zagrebu

• Autor: N. Miladin
  • 11.3.2010 21:37:21
  • 11.3.2010 20:07:08

U drugoj utakmici polufinala Ebel lige, Red Bull je u Zagrebu nadvisio Medveščak i stigao do drugog uzastopnog trijumfa. Premda su 'medvjedi' odigrali dobro, gosti iz Salzburga iskoristili su sve svoje prilike i stigli do zaslužene pobjede

Prepune i raspjevane tribine zagrebačkog Doma sportova nisu nažalost dočekale pobjedu Medveščaka u drugoj polufinalnoj utakmici Ebel lige protiv Red bulla. Gosti iz Salzburga ponovno su u prvoj trećini odigrali maksimalno dobro, gotovo iz dva poštena udarca u prvih pet minuta zabili dva gola, a nakon toga 'medvjedi' nisu uspjeli sustići takav minus.

Zagrebački hokejaši izgledali su u prvih 20 minuta prilično izgubljeno; nije to bio onaj goropadni Medveščak koji uz navijače 'melje' suparnika. Tek u drugoj trećini John Hecimovic i društvo stisnuli su goste u njihovu trećinu, pucali, pokušavali zaprijetiti i jako dobro klizali, no u jeku napada, kad je gol u mreži Red Bulla gotovo visio u zraku, gosti su s igračem manje odradili fenomenalnu kontru i stigli do nedostižnih 3:0.

Kad je početkom posljednje trećine Letang smanjio na 1:3 činilo se da postoji mala nada, no ponovno su Austrijanci odigrali jedna dobar kontranapad i sa 1:4 stvar je bila gotova. Posljednji pogodak, ponovno u mreži hrvatske momčadi nije ništa promijenio ni u dojmu ni u konačnoj vrijednosti gostujućeg uspjeha. Red Bull upisao je i drugu pobjedu protiv Medveščaka i još im toliko treba za finale Ebela.

Unatoč porazu 'medvjedi' ne bi trebali pasti u nekakvu depresiju. Uostalom, i protiv Graza u četvrtfinalu su gubili 0:2, pa su s četiri uzastopne pobjede stigli do ukupnih 4:2, pa zašto i protiv Red Bulla ne bi bilo nešto slično.