POTOPLJENA BRESCIA

Šibenčanima prvi trijumf u Ligi prvaka

15.01.2009 u 10:44

Vaterpolisti Šibenika su u talijanskom gradu Brescia došli do prve povijesne pobjede u Ligi prvaka. Učenici Ivana Tucka sjajnom su trećom četvrtinom osigurali iznenađenje

Domaća Brixia Leonessa, ljubiteljima vaterpola poznatija kao Brescia, u tvrdom je prvom poluvremenu zadržavala minimalnu prednost i nadu u prolaz skupina, za što im je bila neophodna pobjeda protiv debitanata sa Crnice.

Ipak, Šibenčani su nakon velikog odmora zaigrali za klasu bolji vaterpolo i šokiranim domaćinima napravili seriju od 4:0. Kako je riječ o renomiranom protivniku, susret se do kraja sasvim zakomplicirao, ali Šibenik je osvojio zaslužena tri boda. Osim dvostrukih strijelaca, braće Slavka i Borisa Letice, junak je i američki reprezentativni vratar Merril Moses koji je na isteku susreta obranio peterac. Po jedan gol u konačnih 8:7 (1:1, 1:2, 4:0, 2:4) 'ugradili' su i Brlečić, Brkić, Vuleta i Samodol.

Tijekom vikenda će susrete trećeg kola u ovom natjecanju igrati i ostali hrvatski predstavnici, Jug i Mladost. Mladost u nedjelju gostuje kod Jadrana u Herceg Novom, dok Jug u subotu dočekuje Spartak iz Volvograda.