Gulbis razbio Karlovića u finalu Delray Beacha

• Autor: Hina
  • 28.2.2010 22:58:48
  • 28.2.2010 22:53:34

Hrvatski tenisač Ivo Karlović izgubio je finalni susret ATP turnira u Delray Beachu od Latvijca Ernestsa Gulbisa sa 2:6, 3:6 za sat i 20 minuta igre. Karlović će tako još pričekati na svoj peti ATP naslov, posljednjeg je osvojio u lipnju 2008. godine u Nottinghamu

Naš je tenisač prvi došao u priliku za prednost, ali kod svog vodstva 2-1 u prvom setu nije iskoristio niti jednu od dvije prilike za "break", te do kraja susreta više nije ugrozio Gulbisov servis. S druge strane, Gulbis je nakon što je spasio te dvije "break-lopte" dva puta zaredom oduzeo servis Karloviću i za samo 34 minute riješio prvi set sa 6-2 u svoju korist.

Karlović je u ranoj fazi drugoga seta ponovno došao u rezultatski zaostatak, a mladi 21-godišnji Latvijac je meč riješio na Karlovićev servis kada je iskoristio četvrtu meč-loptu.