MINUS 3 PROTIV CIUDADA

Zagreb tako blizu, a opet tako daleko

28.02.2010 u 19:49

Hrvatski prvak odigrao je vrlo solidnu utakmicu pred prepunim tribinama zagrebačke Arene, no bolje od minus tri poraza nije išlo. Igrači Ciudad Reala ipak nisu dopustili iznenađenje

U susretu 9. kola skupine C Lige prvaka rukometaši CO Zagreba na domaćem su terenu poraženi od europskog prvaka španjolskog Ciudad Reala sa 24:27 (11:15). Zagrebaši su pred 16 tisuća gledatelja u Areni dobro počeli utakmicu, poveli su 3:1, a do sredine poluvremena rezultat su držali u egalu. No, nakon toga Ciudad Real je pojačao obranu i domaćini su sve teže pronalazili put do gola, pa su europski prvaci na poluvrijeme otišli sa četiri gola prednosti (11:15).

Drugu dionicu Zagreb je počeo sa dva uzastopna gola, no Ciudad Real se brzo pribrao i do 48. minute je stvorio višak od šest golova (23-17). Ipak, Zagreb se nije predao i zahvaljujuči Tončiju Valčiću došao je na minus od samo jednog pogotka (23:24) u 55. minuti. No, za potpuni preokret nisu imali snage. Kod Zagreba najefikasniji su bili Lazarov sa 7 i Tonči Valčić sa 5 golova, a kod gostiju Jevdokimov i Gull sa po 5 pogodaka.

U posljednjem kolu, 7. ožujka, Zagreb će na domaćem terenu igrati protiv njemačkog HSV Hamburga.