ZADRŽALI PREDNOST

Medvjedi trijumfom u Grazu vratili nadu

25.02.2010 u 22:20

U trećem susretu prvog kruga doigravanja EBEL lige u hokeju na ledu Medveščak je u Grazu nakon produžetka pobijedio Moser Medical Graz 99ers 3:2 (0:0, 2:1, 0:1, 1:0) i u seriji na četiri pobjede smanjio rezultat na 1:2

Medveščak je i treću utakmicu protiv vodeće momčadi lige otvorio sjajno. Poveo je 2:0, no u nastavku utakmice je popustio i domaćin je uspio izjednačiti. Srećom, ovoga puta nismo gledali reprizu iz prve dvije utakmice u kojima su "medvjedi" također poveli, pa na koncu izgubili. Večeras su stigli do pobjede i to golom Kennetha MaCaulayja u 76. minuti.

Nakon prve trećine u kojoj nije bilo golova, "medvjedi" su golovima Mike Ouellettea (20:44, 24:10) došli do vodstva 2:0. Graz je u 28. minuti smanjio, a strijelac je bio Markus Peintner. Nažalost, dvije minute prije kraja utakmice Warren Norris je izjednačio rezultat i odveo utakmicu u produžetke. U doigravanju nema kaznenih udaraca, već se igraju trećine do 'zlatnog gola' kojeg je zabio MaCaulay.

Četvrta utakmica na rasporedu je 28. veljače u Domu sportova.

KAC Klagenfurt je u Salzburgu pobijedio Red Bull 3:2 i poveo 2:1 u pobjedama.

Do druge pobjede je došla Vienna koja je u Beču pobijedila Albu Volan 5:1.

Black Wingsi su u Linzu pobijedili VSV Villach 5:2 (0:2, 4:0, 1:0) i nakon tri utakmice vode 2:1.