SKI LETOVI

Nova pobjeda Gregora Schlierenzauera

11.01.2009 u 16:50

ustrijanac Gregor Schlierenzauer pobjednik je i nedjeljnog natjecanja u skijaškim letovima u Bad Mitterndorfu. Svjetski prvak u letovima, 19-godišnji Schlierenzauer tako je nastavio svoj niz pobjeda na letaonicama, bio je najbolji i u subotu u Bad Mitterndorfu, dosada je u karijeri pobijedio na svakom natjecanju na kojemu je nastupio

Bliži se početak Svjetskog rukometnog prvenstva, tako da i izbornik Červar polira formu za nastavak natjecanja. Po izbornikovim riječima Ivano Balić ima problema s grlom, ali stanje ide na bolje, a o prvom suparniku Červar kaže da Južnu Koreju naši moraju dobiti

Do nove pobjede Schlierenzauer je stigao zahvaljujući letovima od 203,5 i 202,0 metra kojima je sakupio 393,6 bodova. Drugo je mjesto sa 390,4 bodova (201,5 i 200,5 m) osvojio Finac Harri Olli, a treće Švicarac Simon Ammann sa 382,2 bodova (197,5 i 198,5 m).
U ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa vodi Ammann sa 1017 bodova ispred Schlierenzauera koji ima 940, dok je treći Austrijanac Wolfgang Loitzl sa 801.