Nadal: Protiv Karlovića moram ostati budan

• Autor: Borut Šips
  • 22.1.2010 20:53:11
  • 22.1.2010 20:32:01

Rafael Nadal je izgubio set, no bez većih turbulencija je prebrodio treću rundu u Melbourneu i čeka dvoboj s najvišim tenisačem svijeta Ivom Karlovićem

Ivo je i u drugom međusobnom okršaju protiv Ivana Ljubičića izišao kao pobjednik i drugi put u karijeri (nakon četvrtine finala Wimbledona lani) ušao u četvrto kolo grand slam tunira. Tamo ga čeka nekadašnji broj jedan svjetskog tenisa Rafael Nadal.

Iako je neumorni Španjolac favorit, svi protivnici u meč protiv najboljeg servera planeta ulaze s određenom dozom respekta.

'Protiv Kohlscreibera sam imao velike oscilacije u igri i to mi se u meču protiv Karlovića ne bi smjelo ponoviti', kaže popularni Rafa i dodaje:

'Svi znaju koliko je on zahtjevan protivnik, protiv njega se mečevi obično svedu na samo nekoliko ključnih poena. Recept za pobjedu zvuči jednostavno, moram ostati maksimalno koncentriran čitav meč, servirati na visokoj razini i koristiti i najmanje prilike protiv tog servisa. To je to.'

Njih su se dvojica susretali u dva navrata, i oba puta je Ivo poražen. Godine 2004. u Milanu Nadal je slavio sa 7:5, 6:7, 6:1, dok je u Queens Clubu prije dvije godine rezultat bio maksimalno neizvjesnih 6:7, 7:6, 7:6 u korist Španjolca.

Izgubi li Ivo s trenutne 39. pozicije popet će se za otprilike pet mjesta, dok bi mu eventualna pobjeda nad Nadalom osigurala plasman na rub najboljih 25 igrača svijeta.