Jug u Ateni spasio europske ambicije

• Autor: Borut Šips
  • 16.1.2010 21:57:46
  • 16.1.2010 21:08:39

Vaterpolisti dubrovačkog Juga otputovali su u Grčku na euroligaški dvoboj s Panioniosom opterećeni imperativom pobjede, no vaterpolska institucija uvjerljivom je pobjedom ostala u kolosijeku koji vodi prema četvrtini finala

Jug je domaćina potpuno izludio odigravši vrhunsku obranu, Panionios je prvi gol zabio tek krajem poluvremena. Do toga trenutka Jug je već vodio sa 0:4 i Dubrovčani su, s manjim oscilacijama, plovili prema mirnoj luci.

Panionios je početkom treće četvrtine smanjio na 4:2, no tada je na scenu stupio najbolji pojedinac dvoboja, dubrovački centar Nikša Dobud. Zabio je tri od sljedeća četiri gola Juga, računajući i pogodak za 8:4 tri minute prije kraja koji je zapravo prelomio utakmicu.

Grci su u završnici smanjili na 6:8, ali momčad koja je svladala Vasasa ostala je bez plijena, dok se Jug s pravom pobjedom vratio u igru za prve dvije pozicije.

Nakon tri odigrana kola imaju četiri boda i, zahvaljujući pobjedi crnogorskog primorca u gostima kod Vasasa, preuzeli su drugo mjesto skupine B. U idućem kolu 3. veljače Jugaši će današnjeg suparnika dočekati na svom Gružu

Panionios – Jug CO 6:8 (0:2, 1:2, 2:3, 3:1)

Panionios: Kokinakis 2, Papadokonas 2, Mazis, Koukis
Jug CO: Vićan (11 obrana), Dobud 3, Bušlje 2, Bošković, Joković, Obradović