Smith slomio Jesenice, 'medvjedi' ispred KAC-a

• Autor: Borut Šips
  • 8.1.2010 22:36:31
  • 8.1.2010 21:49:06

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka pred prepunom su Ledenom dvoranom Doma sportova ostvarili i 18. pobjedu u 41. nastupu u EBEL ligi nakon trijumfa nad Jesenicama rezultatom 6:5 (3:1, 2:3, 0:1; 1:0)

Medveščak je imao potpunu kontrolu situacije, no do pobjede je došao tek nakon produžetka. Ipak, upisana su dva boda kojima su 'medvjedi' u poretku preskočili Klagenfurt i zauzeli sedmo mjesto u poretku. Dapače, i Mađarska Alba sada im bježi samo za jedan bod.

Domaćin je poveo preko Aarona Foxa, no izjednačio je Aleš Remar. Ipak, Medveščak je ponovno stisnuo i prije prvog odmora golovima Hereeme i Rajsara osigurao lagodnih 3:1.

Nakon 30 minuta igre smanjio je Sabolić, no ponovno su medvjedi spojili dva gola i preko Sandrocka i Joela Prpica došli do 5:2. Zavladala je euforija, činilo se da je posao obavljen.

Tada je na scenu stupio Mitja Robar. Slovenac je prvo asistirao Makrovu za 5:3, a u nastavku dvoboja zabio još dva gola i Jeseničanima izborio produžetke. Posljednji je zabio minutu i pol prije isteka treće trećine.

U produžetku se igralo dvije i pol minute, a Medveščak je dočekao i iskoristio situaciju u kojoj su imali dva igrača viška na ledu. Joel Prpic asistirao je Bradu Smithu i dvorana je bučno proslavila drugi bod.

Identičnim rezultatom, također u produžetku, završio je i dvoboj u Salzburgu gdje je domaći sastav svladao Olimpiju. U nedjelju Ljubljančani dolaze u Zagreb i imaju priliku od jedinog konkurenta za doigravanje odvojiti se na deset bodova. Do kraja natjecanja ostalo je još 13 kola, pobjedom bi Medveščak gotovo zapečatio posao. Dapače, izgubi li Alba, nova pobjeda protiv Slovenaca donijela bi im i šesto mjesto na ljestvici.