SPUST ZA KRAJ GODINE

Slovenac pobijedio, Natko 21. u Bormiju

29.12.2009 u 13:39

Na jednoj od najcjenjenijih staza Svjetskog skijaškog kupa održana je posljednja utrka muškog izdanja natjecanja u 2009. Drugu pobjedu u karijeri upisao je Andrej Jerman, a Natko Zrnčić Dim uzeo je nove bodove

Andrej Jerman pokazao je najviše hrabrosti i mirnoće i nakon idealno odvezenih 3.270 metara osvojio drugu spustašku pobjedu u karijeri, 44 stotinke sporiji je bio Austrijanac Scheiber, a treće mjesto zauzeo je Didier Defago.

Pola sata kasnije poredak se promijenio jer je Scheiber diskvalificiran zbog neregularnih pancerica.. Tako je Defago došao do drugoga mjesta, a na pobjedničko postolje popeo se još jedan stariji majstor, Michael Walchoffer.

Natko Zrnčić Dim i dalje kreće s visokim startnim brojevima, ali i to će se uskoro promijeniti. Mladi hrvatski 'kamikaza' sa starta je krenuo 47., no zauzeo je sjajno 22. mjesto i uzeo novih deset bodova. Sada ih u ukupnom poretku ima 105, od čega 16 spustaških, što ga svrstava na 33. poziciju.