SPUST

Paradisu nova pobjeda, Natko bez bodova

19.12.2009 u 14:35

Kanađanin Manuel Osborne-Paradis pobijedio je u spustu koji je vožen za Svjetski kup u subotu u Val Gardeni. Stazom se spustio i Natko Zrnčić-Dim, koji je završio na 49. mjestu

Kanadski je skijaš spust odvozio za 2 minute i 1,27 sekundi, 13 stotinki brže od drugog Austrijanca Maria Scheibera, te tako upisao drugu pobjedu sezone.

Švicarac Ambrosi Hoffmann i Francuz Johan Clarey dijele treće mjesto s 25 stotinki zaostatka iza Osborne-Paradisa.

Aktualni prvak Norvežanin Aksel Lund Svindal, koji je u Val Gardeni pobijedio u petak u super-G-ju, zaostao je za Kanađaninom 1.27 sekundu što mu je donijelo 17. mjesto.

Švicarac Didier Cuche (deveti) i Amerikanac Bode Miller (deseti) su bili sporiji više od pola sekunde.

Trenutačno vodeći u ukupnom poretku Švicarac Carlo Janka nije nastupio jer se priprema za nedjeljni veleslalom u susjednoj Alta Badiji.