'Medvjedi' se iskalili na Jesenicama

• Autor: Hina / D. S.
  • 13.12.2009 20:51:45
  • 13.12.2009 20:15:39

U susretu 32. kola EBEL lige u hokeju na ledu Medveščak je u Ledenoj dvorani Doma sportova pobijedio Acroni Jesenice 7:2 (1:0, 3:1, 3:1) i zadržao osmu poziciju na ljestvici, posljednju koja vodi u doigravanje

Nakon dva uzastopna poraza u Ledenoj dvorani, Medveščak je stigao do 14 pobjede sezone, a to im je i treći trijumf protiv Jesenica, posljednje momčadi natjecanja.

Medveščak je poveo u 12. minuti prve dionice, a strijelac je bio Aaron Fox. U 26. minuti je izjednačio Andrej Hebar, no 'medvjedi' su dvije minute kasnije vratili prednost golom Mikea Ouellettea. Do konca druge trećine hrvatska momčad je zabila još dva gola, a strijelci su bili Christopher Powers (35:45) i Aaron Fox (39:48). U posljednjoj dionici su Aaron Fox svojim trećim golom, Thomas Guidarelli i Brad Smyth potvrdili uvjerljivi trijumf Medveščaka. Hebar je samo ublažio 26. poraz slovenske momčadi.

Ovom pobjedom Medveščak je zadržao osmu poziciju ispred Olimpije, a u vodstvu je i dalje Graz.