SJAJNI PLIVAČI

Duji Draganji zlato, hrvatskoj štafeti srebro

13.12.2009 u 19:41

Nakon Sanje Jovanović do zlata na Europskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Istanbulu stigao je i Duje Draganja, i to na 100 metara mješovito. Nešto kasnije srebrnim medaljama okitili su se članovi hrvatske štafete na 4 x 50 metara slobodno

Hrvatski plivač Duje Draganja osvojio je zlatnu medalju na 100 m mješovito rezultatom 51.20, što je novi hrvatski rekord. Draganja je popravio svoj i hrvatski rekord za skoro sekundu, dosadašnje najbolje vrijeme iznosilo je 52.17. Draganja je odlično krenuo u utrku i nakon 25 metara delfinovim stilom bio je najbolji, nakon leđne tehnike je pao na treću poziciju, no prsnim stilom se vratio u vodstvo, a potom u posljednjih 25 metara slobodnim stilom zadržao vodstvo.

Drugo mjesto osvojio je Rus Sergej Fesikov (51.29), a treći je bio Slovenac Peter Mankoč (51.52).

U posljednjoj disciplini Europskog prvenstva hrvatska štafeta 4x50m metara slobodno osvojila je srebrnu medalju s rezultatom 1:23.18 što je novi hrvatski rekord. Duje Draganja, Aleksej Puninski, Mario Todorović i Mario Delač popravili su dosadašnje najbolje vrijeme za 50 stotinki. Zlatnu medalju osvojili su Francuzi s rezultatom 1:22.96, dok je bronca pripala Talijanima s rezultatom 1:23.64.

Bila je to peta hrvatska medalja u Istanbulu, nakon što su Draganja i Sanja Jovanović osvojili po zlato i srebro.