Podravka u nastavku pregazila moćni Larvik

• Autor: Borut Šips
  • 3.1.2009 19:49:34
  • 3.1.2009 18:45:08

Rukometašice Podravke u četvrtom su kolu Lige prvakinja upisale i drugu pobjedu te tako ostale u utrci za plasman među osam najboljih ekipa na kontinentu

Igračice Zdravka Zovka pred punom su koprivničkom dvoranom svladale Larvik rezultatom 32:27 (11:14) i tako nadoknadile poraz od jednog gola razlike u Norveškoj, od ekipe koja je sastavljena gotovo isključivo od njihovih reprezentativki.

Nakon izjednačenog uvoda (posljednje vodstvo u prvom dijelu Podravka je imala kod 5:4) Larvik je krenuo u veliku seriju i Koprivničanke su se uskoro suočile sa zaostatkom 8:13. Ipak, napad je pred kraj poluvremena proradio i na odmor se otišlo s prednošću gošći 14:11. Norveška golmanica Rantala imala je čak 56 posto obrana u toj fazi.

Ipak, u drugom dijelu hrvatske predstavnice napravile su seriju 3:0, a nakon rezultata 18:18 pogotkom Franićeve vratile su vodstvo. Sjajnoj kolegici priključila se i domaća čuvarica mreže Jelčić, a Podravka je postepeno dizala svoju prednost sve do 28:22 i 30:23.

Prelomnica je bila pri rezultatu 21:19, kada se Podravka obranila s dvije igračice manje i u nastavku produljila pozitivnu seriju.

Osim odlične Jelčić, u redovima Podravke valja istaknuti Mađaricu Anitu Bulath koja je zabila devet golova (tek jedan promašaj), od čega čak osam u nastavku. Najbolja kod gostiju bila je Kristin Riegelhuth s čak 13 golova. Ona je inače uvjerljivo najbolji strijelac Lige prvakinja sa 46 golova u četiri nastupa.

Nakon četiri susreta Podravka ima četiri boda, a u posljednja dva kola će gostovati u Rumunjskoj i Rusiji. Njihove buduće protivnice, Oltchim i Lada, u nedjelju igraju svoj dvoboj i u slučaju pobjede domaćih Podravci bi se pružila lijepa perspektiva za prolaz u četvrtinu finala.