SUPER G

Fill pobjednik u Kvitfjellu, Jansrudu Mali globus

26.02.2017 u 13:51

Talijanski skijaš Peter Fill bio je najbrži na pretposljednjem superveleslalomu u ovoj sezoni voženom u nedjelju u norveškom Kvitfjellu, a domaći adut Kjetil Jansrud, iako nije uspio doći do četvrte uzastopne pobjede na domaćem terenu, sedmim je mjestom osigurao Mali kristalni globus u ovoj disciplini

Jedini hrvatski predstavnik na ovoj utrci bio je Max Ullrich koji je sa startnim brojem 55 osvojio 50. mjesto, zaostavši za pobjednikom 3.18 sekundi.

Fill je sa startnim brojem 10 skijao odmah poslije Janruda, koji je u tom trenutku bio vodeći s vremenom 1:33.21 minuta. No, radost Norvežana kratko je trajala, jer je 34-godišnji Talijan posebno brz bio u donjem dijelu staze i u cilj stigao s čak 48 stotinki sekunde boljim vremenom (1:32.83) od Jansruda.

Talijanu se najviše približio Austrijanac Hannes Reichelt sa startnim brojem 19, koji je za Fillom zaostao samo 10 stotinki. Treće mjesto osvojio je aktualni svjetski prvak u ovoj disciplini Kanađanin Erik Guay koji je za pobjednikom zaostao 23 stotinke.

Fill je tako stigao do treće pobjede u karijeri, a prve u superveleslalomu. Prethodne dvije pobjede Talijan je ostvario u spustu, prošle godine u Kitzbuehelu i 2008. u Lake Louiseu.

Skijašima je do kraja sezone ostao još samo superveleslalom na završnici Svjetskog kupa u američkom Aspenu. Kjetil Jansrud je u Kvitfjellu osigurao ukupnu pobjedu i Mali kristalni globus u superveleslalomu, što mu je drugi trijumf u ovoj disciplini u kojoj je najbolji bio i prije dvije sezone.

Zanimljiva će biti borba za spustaški Mali kristalni globus o kojem će se odlučivati u Aspenu. Peter Fill brani prošlogodišnji naslov, a uoči posljednje utrke zaostaje 33 boda za vodećim Kjetilom Jansrudom.

U ukupnom redoslijedu Austrijanac Marcel Hirscher ima ogromna 404 boda prednosti pred Jansrudom, a do kraja sezone ostalo je još šest utrka: po dva slaloma i veleslaloma te po jedan spust i superveleslalom.