Trijumf rukometaša Zagreba u utakmici koju nikako nisu smjeli izgubiti!

25.02.2017 u 22:05

• +3

PPD Zagreb - IFK Kristianstad

Izvor: Cropix / Autor: Damir Krajac / CROPIX

Rukometaši hrvatskog prvaka PPD Zagreba su u 12. kolu Lige prvaka došli do važne pobjede protiv IFK Kristianstada 26:23 te su tako zadržali šanse za prolazak u nokaut fazu natjecanja

Zagrebaši su se osvetili za poraz kada je Kristianstad pred svojim navijačima svladao PPD Zagreb s visokih 29:22, ali što je još važnije zadržali su nadu za osvajanje šeste pozicije skupine B koja jamči prolazak u osminu finala.

Igrači najbolje hrvatske momčadi držali su prednost u svojim rukama, u prvom poluvremenu ona je nekoliko puta bila tri gola, ali Šveđani se nisu predavali te se na odmor otišlo s 13:11.

U nastavku je Zagreb došao do četiri pogotka prednosti (17:13), ali Šveđani su u 39. minuti stigli do izjednačenja (17:17). Ipak, u sljedećih devet minuta Zagreb je napravio seriju 6-1 i od tada više nije bila upitna pobjeda hrvatskog prvaka.

Kod Zagreba najefikasniji je bio Igor Vori sa pet golova, a Darko Cingesar, Stipe Mandalinić i Domagoj Pavlović zabili su po četiri. U redovima gostiju Jerry Tollbring zabio je šest, a Olafur Gudmundsson pet pogodaka.

Šesti Zagreb sada ima sedam bodova, koliko i Celje Pivovarna Laško, dok je švedski Kristianstad zadnji sa šest bodova.

Do kraja natjecanja u skupini Zagreb gostuje kod Pick Szegeda (4. ožujka), te na svom terenu dočekuje Celje (9. ožujka).