SUPER-G

Ilka Štuhec još jednom razveselila Sloveniju

25.02.2017 u 14:02

Slovenka Ilka Štuhec pobjednica je superveleslaloma skijašica za Svjetski kup voženog u Crans Montani u subotu, ona je do svoje šeste pobjede u karijeri, a druge u ovoj disciplini stigla sa 50 stotinki prednosti ispred druge Talijanke Elene Curtoni, odnosno 1.09 sekundi ispred treće Austrijanke Stephanie Venier.

Leona Popović, koja je u petak osvojila prve bodove u karijeri u Svjetskom kupu 18. mjestom u kombinaciji, nije uspjela završiti subotnju utrku.

Lihtenštajnka Tina Weirather je četvrtim mjestom u subotu preuzela vodstvo u redoslijedu supervelesalomašica sa 306 bodova, šest više od Švicarke Lare Gut koja je zbog ozljede koljena zadobivene na nedavnom Svjetskom prvenstvu u Sankt Moritzu morala ranije završiti sezonu, dok je Štuhec skočila na treće mjesto sa 290 bodova.

U ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa vodi Amerikanka Mikaela Shiffrini sa 1223 boda, druga je Gut sa 1023, a Štuhec je treća sa 965.