LOŠE, JAKO LOŠE

Nova tužna priča rukometašica na EP-u; odlaze kući...

09.12.2016 u 20:23

Hrvatske rukometašice doživjele su i treći poraz u skupini D Europskog prvenstva u Švedskoj, gdje su ih u petak svladale reprezentativke Rumunjske sa 31:26 (15:13), čime je naša izabrana vrsta već u prvom krugu završila nastup u Helsingborgu

Za mogućnost plasmana u drugi krug izabranice Gorana Mrđena trebale su najmanje pobjedu u dvoboju s Rumunjkama, a slavljem od šest ili više pogodaka razlike imale bi zajamčeno mjesto među najboljih 12 reprezentacija Starog kontinenta.

U prvih deset minuta to je djelovalo kao ostvariva misija, jer je Hrvatska vodila sa 6:3. No, Rumunjke su serijom 5-0 okrenule rezultat te prešle u vodstvo koje do kraja utakmice više nisu ispuštale. Zahvaljujući sjajnoj Andreji Penezić, koja je u prvom poluvremenu postigla šest golova iz osam pokušaja, Hrvatska je nakon 30 minuta bila na samo dva pogotka zaostatka (13:15).

Međutim, Rumunjke su u nastavku našoj najboljoj igračici namijenili čuvaricu koja je nije ispuštala iz vida i tako su riješile glavni problem. Posljednji pokušaj preokreta Hrvatske dogodio se kad je naša reprezentacija u 44. minuti stigla do dva gola zaostatka (19:21). No, uslijedila je još jedna serija Rumunjki od 5-0 i pitanje pobjednika u ovom dvoboju bilo je odlučeno.

Andrea Penezić je s osam pogodaka bila najbolja u hrvatskoj reprezentaciji, Žana Marić je postigla šest golova, a Sonja Bašić i Jekatarina Nemaškalo po tri. Rumunjke je sa 10 pogodaka predvodila Cristina Neagu.

Rumunjska je pobjedom osigurala prolaz u drugi krug u koji će prenijeti dva boda zbog pobjede nad Rusijom.

U istoj skupini rukometašice Norveške svladale su u posljednjem kolu Rusiju s 23:21 i s maksimalne tri pobjede završile natjecanje u skupini D Europskog prvenstva u Švedskoj.