EBEL LIGA

'Medvjedi' od vodstva do uvjerljivog poraza

29.11.2009 u 20:21

U susretu 27. kola EBEL lige Medveščak je u Ledenoj dvorani Doma sportova pred 6.500 gledatelja izgubio od Olimpije 1:4 (1:0, 0:4, 0:0)

Nakon što su u prošlom kolu pobijedili jaki Linz, hokejaši Medveščaka nisu uspjeli doći i do druge pobjede zaredom. U svojoj drugoj utakmici na klupi 'medvjeda', trener Ted Sator je doživio i prvi poraz. U ovoga puta prepunoj Ledenoj dvorani Medveščak je poražen od ljubljanske Olimpije.

'Medvjedi' su odlično otvorili susret i pogotkom Aarona Foxa u 11. minuti stigli su do vodstva koje su zadržali do kraja prve dionice. Nažalost, gosti su u drugoj trećini postigli četiri gola i preokrenuli rezultat. Strijelci su bili Matt Higgins (24:45), Greg Kužnik (29:06), Aleš Musić (29:26), Jurij Goličić (37:35). U nastavku utakmice 'zmajčeki' su čvrstom igrom zadržali veliku prednost i stigli do važnih bodova u borbi za doigravanje.

Medveščak je zadržao osmu poziciju na ljestvici, međutim Olimpija se sada primakla na tri boda zaostatka.