Evo što je potreseni Čilić rekao nakon poraza

27.11.2016 u 20:44

• +19

Finale Davis kupa, Hrvatska - Argentina, Marin Čilić - Juan Martin Del Potro

Izvor: Reuters / Autor: Montaža: Antonio Bronic/Reuters

Vodio je Marin Čilić 2:0 u meču protiv Juana Martina Del Potra. Imao je sve, pobjedu u meču kojim bi potvrdio osvajanje Davis Cupa... I izgubio je...

Vidjelo se da mu nije bilo lako izaći pred novinare. Poraz od Del Potra zasigurno je jedan od najtežih, ako ne i najteži poraz u karijeri. Imao je Marin Čilić uspona i padova, a ovo je veliki pad... I težak udarac...

'Nije bilo nikakvih problema, ozljede ili nečega drugog. Jednostavno, pao sam nakon tog trećeg seta koji sam izgubio. Kasnije nisam imao sreće, on je pogađao prvi servis, iznenadio me snažnim drugim servisima', rekao je nakon poraza vidno uzdrmani Marin Čilić.

Na pitanje je li ovo najteži poraz u njegovoj karijeri prvi je hrvatski reket odgovorio... 'Teško mi je, vodio sam... Teško mi je prihvatiti poraz, posebno zato što smo došli tako blizu. Nadam se da će Ivo to popraviti. Igrom sam zadovoljan, ali ovo je jedan od onih dana kada morate prihvatiti da je sreća otišla na drugu stranu', pokušao je pojasniti Čilić te je pohvalio igru Del Potra:

'Definitivno se vraća. Igrao je odličan tenis u dobroj atmosferi. Pokazao je dobru formu i bit će zanimljivo sljedeće sezone.'

Rekao je Čilić nešto i o svojoj igri. 'Bio sam bolji, iako je on odigrao odlično tri zadnja seta. Čak i u ta tri seta osjećao sam se odlično, fizički nisam imao problema', rekao je Čilić i požalio se da mu je pauza prije servis gemova pravila probleme

'U posljednja tri seta sam servirao nakon pauze i Del Potrovih gemova, a budući da su se njegovi gemovi igrali znatno duže od mojih, onda su i navijači bili bučni pa su se stvarale pauze, što mi je otežavalo. Inače sam odlično servirao, imao sam puno više asova i mislim da sam u tom segmentu bio bolji.'

Pauza kod 4:4 u četvrtom setu možda je prelomila meč... 'On je stalno koristio pauzu pa smo mi morali vršiti pritisak na suca. Konstantno je koristio duže vremena za pripremu, a u toj situaciji je servirao drugi servis od 190 km/h i zatim opsovao suca', požalio se Čilić, a kojeg se ne može vidjeti da u mečevima baca reket. No protiv Del Potra je 'pukao' i bacio ga na teren.

'Bila je izmjena u kojoj je bio aut, ali ga linijski sudac nije zvao, dok netko iz publike jest. To me malo omelo i bio sam dosta nervozan. Tu je glavni sudac trebao uskočiti i zvati aut, bilo je očito', kazao je prvi hrvatski reket koji se ove sezone poprilično istrošio u Davis Cupu. Razmišlja li možda o pauzi sljedeće sezone?

'Nisam još razmišljao o tome. Vidjet ćemo...', zaključio je vidno potišteni Marin Čilić.