EBEL LIGA

Sjajna druga trećina za uspjeh 'medvjeda'

27.11.2009 u 20:53

U utakmici 26. kola EBEL lige hokejaši Medveščaka, s novim trenerom Tedom Santorom, nastavili pobjedničku seriju. Večeras su u Ledenoj dvorani sa 6:4 (0:2, 4:0, 2:2) pobijedili Black Wingse iz Linza

Hokejaši Medveščaka u trenerskom debiju Teda Satora i igračkom Jeffa Heerema uspjeli su svladati Black Wingse iz Linza, austrijsku momčad s kojom su dosad igrali dva puta. Dosadašnji omjer bio je 1:1, s time što su oba puta slavili gosti.

I večerašnji je ogled, naravno u punoj Ledenoj dvorani uz zdušno navijanje 4.500 navijača, među kojima je između ostalih bio i Ivan Kelava, vratar Lokomotive, počeo po već uobičajenom scenariju po domaćine. Naime, gosti iz Linza uspjeli su do 7. minute, zahvaljujući pogocima Ibererea i Purdieja, stiči do velikih 0:2. Međutim, za razliku od prethodnih utakmica, 'medvjedi' su stvarali prigode i opasno prijetili Westlundu.

No, pravo je čudo što je dva puta promašio Fox, a samo zahvaljujući sreći gosti su na prvi odmor otišli s prednošću od dva gola. U uvodnim minutama druge trećine, Medveščak je kapitalizirao bolju igru, koju je demonstrirao i u prvih 20 minuta, te sa dva ekspresna gola, preko Mikea Prpicha (21. minua) i Serticha (22.), prvo izjednačio a onda je s golovima Foxa i Seeleyja stigao i do velikog preokreta za 4:2. Imali su 'medvjedi' još nekoliko prigoda i pravo je čudo da u toj dionici gosti nisu doživjeli još veći potop.

Početkom treće trećine Hechimovic je zabio za 5:2 i izgledalo je da se protivnik predao. No, Austrijanci su u samo dvije minute, od 52. do 54., preko Iberera i Leahyja  smanjili na 5:4 i izgeldalo je da će gledatelji u Ledenoj dvorani opet doživjeti dramu.

No, sjajna asistencija Guidarellija i Hechimovicha, za strijelca Ouelletta razriješile su pitanje pobjednika vesele večere u Ledenoj, nakon koje 'medvjedi' s još više optimizma dočekuju ljubljansku Olimpiju (nedjelja, 18 sati), nakon koje bi mogli i zacementirati mesto u play-offu EBEL-lige..