Čudo u Areni; Zagreb srušio neporaženu momčad Lige prvaka

22.10.2016 u 22:16

• +16

VELUX EHF Liga prvaka, skupina B, 5. kolo, RK PPD Zagreb - RK Vardar

Izvor: Pixsell / Autor: Dalibor Urukalović

U petom kolu rukometne Lige prvaka rukometaši PPD Zagreba svladali su Vardar 28:27 i tako upisali prvu pobjedu u ovom natjecanju

Hrvatski prvak prekinuo je crnu seriju u najjačem klupskom rukometnom natjecanju. Raskid suradnje s Veselinom Vujovićem očigledno je pozitivno djelovao na momčad koja je pod palicom Silvija Ivandije stigla do prvih bodova i to protiv jednog od favorita Lige prvaka i dosad neporaženog sastava Vardara.

Gosti su poveli 3:1 na početku dvoboja, no zahvaljujući obranama Stevanovića PPD je uspio nadoknaditi zaostatak i preokrenuti rezultat u svoju korist, 5:4, u 10. minuti. Na polovici prvog dijela bilo je 6:6, no dvama brzim pogocima Vardar je opet otišao na +2 (8:6) u 16. minuti. U 27. minuti Vardar je poveo 14:12, a unatoč igraču manje uspio je povećati vodstvo na +3 (15:12), uskoro i na +4 (16:12). Na poluvrijeme se otišlo s prednošću gostiju 17:12.

Nakon prvih pet minuta drugoga dijela Zagreb je uspio smanjiti zaostatak na tri pogotka, 16:19. Tri minute poslije još su se za jedan gol primaknuli Vardaru, 18:20. No s tri nova pogotka zaredom gosti su opet pobjegli na +5 (23:18) nakon 10 minuta igre u drugom dijelu. Do minimalnog zaostatka, 23:24, hrvatski predstavnik je došao u 43. minuti, no nije uspio izjednačiti. Uspjelo mu je to pet minuta do kraja susreta (26:26), a uskoro je i poveo 27:26, pa 28:27.

U zadnjoj minuti gledali smo pravu dramu u kojoj je Zagreb sačuvao prednost zahvaljujući sreći i sjajnom Stevanoviću.

Kod Zagreba najefikasniji je bio Dobrivoje Marković sa 6 golova, Stipe Mandalinić dodao je 5, a Zlatko Horvat i Luka Šebetić po 4 pogotka. Momčad Vardara predvodio je Alex Dušebajev sa 5 golova, Ivan Čupić zabio je 4, a Luka Cindrić 3 pogotka.