SVLADALI DOMAĆINA

Usred Crne Gore mladi hrvatski vaterpolisti postali prvaci svijeta!

03.09.2016 u 22:25

Hrvatska U-18 vaterpolska reprezentacija postala je prvak svijeta nakon što je u finalu u Podgorici svladala domaćina Crnu Goru rezultatom 16:13...

Hrvatska se ne mora bojati za vaterpolsku budućnost. Nakon osvojenog srebra na Olimpijskim igrama u Riju seniorske reprezentacije, za dobru vijest ove su se subote pobrinuli i juniori.

Naime, nakon što su u polufinalu svladali Mađarsku 'rukometnim' rezultatom 21:17, mladi hrvatski vaterpolisti koje vodi Joško Kreković u finalu u Podgorici u sličnoj su golijadi pobijedili u finalu Crnu Goru 16:13 i tako zavladali svijetom.

Pet golova za Hrvatsku u finalu postigao je Lovro Paparić, po tri Jacob Merčep i Matias Biljaka, po dva Marko Valečić i Zvonimir Butić, a jednoga Franko Lazić, vrata je čuvao Luka Podrug, a još su igrali Branimir Herceg, Karlo Kreković, Duje Pejković i Petar Bratim.

U sastavu Crne Gore najefikasniji je s tri gola bio Aleksa Ukropina.

Brončane medalje osvojili su juniori iz Mađarske koji su u susretu za treće mjesto bili bolji od vršnjaka iz Italije sa 12-8.

Veliki je to uspjeh U-18 reprezentacije koja potvrđuje da je Hrvatska neiscrpan izvor vaterpolskih talenata...