FINALE KADETSKOG EP-A

U dvoboju bez obrana Francuzi svladali mlade Hrvate

21.08.2016 u 20:30

Kadeti su stigli do posljednjeg dana Europskog prvenstva. Pred njima bila je još samo utakmica za zlato i naslov prvaka Europe. Nakon pet pobjeda i jednog remija ostala je samo Francuska. U vrlo zanimljivoj i borbenoj utakmici pobjeda je otišla u ruke Francuza, a naši kadeti okitili su se srebrnom medaljom

Susret je Hrvatska vrlo dobro otvara uz dvije obrane Ivana Panjana, a Ivan Martinović i Adrian Miličević postavljaju 2:0. Brzo je Francuska poravnala na 2:2, a uz obranu Valentina Kieffera i gola Gaela Tribliona stigla do prvog vodstva (5:4). Ubrzo su naši ponovno poravnali rezultat i u izjednačenom tonu igralo se sve do 13. minute kada se razbranio Mateo Radočaj, a Halil Jaganjac sigurnim šutem odvodi nas na +2 (13:11). no, tada su izabranici Luke Panze nanizali nekoliko grešaka i Francuska je 4-0 serijom pobjegla na dva pogotka prednosti (15:13). Probudio se ponovno Radočaj na golu i pomogao ekipi da do odlaska na odmor povede,a u svlačionicu su hrvatski kadeti otišli minimalnom prednošću (19:18), piše hrs.hr

Hrvatska na teren u drugom izašla u odličnom izdanju. Uz nekoliko obrana Matea Radočaja i serije golova Jaganjca, Špruka i Miličevića nakon samo osam minuta ostavila je Francuze na minus pet (18:23). Nisu se predali Francuzi, natjerali su naše redove na greške s dobrom obranom i smanjili zaostatak na 25:27. Bio je to znak za izbornika Panzu da pozove minutu odmora. Nastavili su nervozno Hrvati i Francuska je uspjela stići i do vodstva (28:27), a u 50. minuti i na +3 (31:28). Nova minuta odmora za hrvatske redove. Crnu seriju kod hrvatske prekidaju Jaganjac ,koji vraća na minus dva (29:31), Panjan obranom. i Bahtijarević koji Hrvatsku dovodi na pogodak zaostatka (30:31). Propusti u obrani pomogli su Francuzima da odu i na +3 (36:33), a na kraju je Francuska slavila s +2 (40:38), rezultatom vrijednim za zlato. Naši kadeti kućama se vraćaju sa srebrom.