POVRATAK U LEDENU

Medveščak poražen u Jesenicama

15.11.2009 u 20:20

U susretu 22. kola EBEL lige hokejaši Medveščaka izgubili su u Jesenicama od Acroni Jesenica 1:3 (0:0, 0:3, 1:0). Bio je to 14. poraz medvjeda i tek treća pobjeda Jesenica

U tvrdoj i izjednačenoj utakmici pobjednika je odlučila druga trećina, točnije crne tri i pol minute zagrebačkog sastava tijekom kojih su Jesenice zabile sva tri gola. Seriju je otvorio Andrej Hebar (34:16) i to u trenucima kada je Medveščak imao igrača više. Robby Sandrock je pao, što je Hebar iskoristio i krenuo sam prema golu pogodivši mrežu Roberta Kristana.

Dvije minuta kasnije Žiga Jeglić dovodi domaćine do vodstva od 2:0, a 60 sekundi kasnije Robert Robins postavlja na 3:0. U posljednjoj trećini Medveščak se pokušao vratiti u meč, no uspio je samo jednom svladati Morrisa Grumeta, a strijelac je bio Mike Ouellette u 58. minuti. Medveščak je sredinom posljednje trećine imao i dva igrača više na ledu, no nije iskoristio veliku prednost. Sedam minuta prije kraja utakmice došlo je i do tučnjave Roberta Robinsa i Medveščakovca Conrada Martina koji su isključeni do konca utakmice.

Bio je to treći susret između Medveščaka i Jesenica ove sezone. Zagrepčani su premijernu sezonu u EBEL ligi otvorili u Domu sportova upravo protiv Jeseničana. Bilo je 6:5 za hrvatsku momčad nakon produžetaka. Medveščak je slavio i u drugom susretu, i to na gostovanju 3:2.

Tako su medvjedi upisali i drugi (nakon Albe) gostujući poraz u drugoj trećini sezone, a sada im slijedi povratak na svoj led. U utorak će u 19.15 sati u Domu sportova dočekati Salzburg, a u petak u istom terminu dolazi Villach.