JUG UTIŠAO ŽAPCE

Sukno i gospari prekinuli niz mladostaša

14.11.2009 u 20:27

Iako je Mladost u hrvatskom vaterpolskom klasiku Jug dočekala na svom bazenu s maksimalnim učinkom u šest uvodnih kola regionalne lige, Dubrovčani su pokazali da imaju širi raspon aduta

Mladost je u prvom poluvremenu vodila u tri navrata, no jugaši su ih potopili u trećoj četvrtini i rutinski priveli kraju susret do konačnog rezultata 14:10 (3:2, 3:4, 5:0, 3:4).

Na vodstvo domaćina od 3:2 Jug je uzvratio serijom 3:0, no stigao je identičan odgovor Mladosti te je Bušlje golom za 6:6 okončao uzbudljivo prvo poluvrijeme. U drugom je neizvjesnost brzo nestala. Dubrovčani su povezali pet golova i riješili pitanje pobjednika. Briljirali su Sukni, Dobud i Bošković, a Mladostaši nisu uspjeli nadoknaditi nedostatak ozlijeđenog Karača i nedovoljnu spremu Hinića i Muslima.

Mladost nakon sedam odigranih kola ima 12 bodova, a je Jug treći s bodom, ali i utakmicom manje. Vodi Budva s maksimalnim učinkom iz šest kola i boljom gol-razlikom od mladostaša.

Mladost - Jug CO 10:14 (2:3, 4:3, 0:5, 4:3). Zagreb, Plivalište uz Savu. Gledatelja: 1500

MLADOST: Brzica, Kučević, Babić 1, Letica 2 (2), Petković 3 (1), Milaković, Zubčić, Martinić, Živković, Muslim, Hinić 2, Buljubašić 1, Pavić (6 obrana), Lončar 1. TRENER: Nikolić.

JUG CO: Vićan (11 obrana), Vranješ 1, Bošković 3, S. Sukno 4, Joković 1, Seman, Ivanković 1, Bušlje 1, I. Sukno, Dobud 3, Drobac, Obradović, Nižić, Šutalo. TRENER: Fatović.

peterci: Mladost 3/3, Jug CO -, isključenja: Mladost 19, Jug CO 16.

Šibenik je na svom bazenu svladao Medveščak sa 14:7, a u splitskom dvoboju Mornar je svladao POŠK sa 8:7. Oba poražena kluba u hrvatskim obračunima još ove sezone nisu osvojila bod.