Blackhawksi dobili Toronto, težak poraz za LA i Kopitara

• Autor: Hina
  • 14.11.2009 12:38:29
  • 14.11.2009 11:46:53

Hokejaši Chicaga izvrsno su ušli u novu NHL sezonu. Šestom pobjedom u nizu Blackhawksi su zadržali i vodstvo u Centralnoj diviziji. Na žalost Kopitara i LA Kingsa, Atlanta Trashers nanijeli su im i sedmi poraz u sezoni

Chicago Blackhawks su u petak ostvarili šestu uzastopnu pobjedu, prvi put u osam sezona, svladavši Toronto Maple Leafse 3:2. Patrick Kane, Duncan Keith i Troy Brouwer zabili su po gol za vodstvo Chicaga od 3:0, da bi Blackhawksi nakon toga primili dva kasna gola igrača Leafsa Phila Kessela. To je i treća uzastopna pobjeda Chicaga od povratka u igru ozlijeđenog kapetana Jonathana Toewsa, a Blackhawski su sada zadržali vodstvo u Centralnoj diviziji.

Blackhawksi su zadnji put imali šest uzastopnih pobjeda na domaćem terenu 2001/02. kada su ih imali sedam zaredom. Vratar Maple Leafsa Vesa Toskala je imao 31 obranu, a Torontu je ovo drugi poraz zaredom.

Kane je doveo Chicago u vodstvo u 3.22 minuti prve trećine i Blackhawksi su povećali vodstvo na 2:0 10 minuta kasnije golom Keitha. Brouwer je zapečatio rezultat u 2.51 minuti druge trećine. Kessel je pokušao spasiti Toronto svladavši vratara Chicaga Cristobala Hueta dvije minute prije kraja druge trećine, a onda je opet zabio gol u 5:33 minuti treće trećine. Huet je završio utakmicu sa 29 obrana.