Blackhawksi slavili nakon kaznenih udaraca

• Autor: Hina
  • 12.11.2009 11:34:11
  • 12.11.2009 11:24:40

Chicago Blackhawks svladali su Colorado Avalanche 3:2 u srijedu zahvaljujući boljem izvođenju kaznenih udaraca u trećoj uzastopnoj utakmici između dobro znanih rivala Zapadne konferencije

Patrick Sharp je zapečatio pobjedu za Blackhawkse (10-5-2) kad je svladao vratara Avalanchea Craiga Andersona u trećoj rundi kaznenih udaraca.

U prošlim utakmicama Colorado (12-4-3) je svladao Chicago u osmom krugu kaznenih udaraca u petak, dok su Blackhawksi bili bolji 10. listopada u utakmici kojoj je trebao i deveti krug kaznenih udaraca.

'Svaki put kada se susretnete s istom ekipom u tako kratkom roku, to je dosta teško', rekao je na kraju utakmice Sharp.

Kyle Cumiskey je doveo Avalanche u vodstvo u 9:44 minuti prve trećine, prije nego je Patrick Kane izjednačio šest minuta kasnije.

Krilo Colorada Wojtek Wolski ponovno je svojoj ekipi stvorio vodstvo u 13:10 minuti druge trećine, a Cam Barker je izjednačio za Chicago na početku treće.

Anderson, rodom iz Chicaga-i bivši igrač Blackhawksa, imao je 37 obrana, ali su ga bivši suigrači u kaznenim udarcima dva puta svladali, jednom Jonathan Toews.

Blackhawksi, koji su poboljšali svoj omjer na domaćem terenu na 8-2-1, bili su inspirirani povratkom svog kapetana Toewsa, koji nije igrao od 21. listopada do ponedjeljka.