DOMINACIJA HRVATA

Braća Sinković na zastrašujući način do europskog zlata

08.05.2016 u 12:30

Braća Martin i Valent Sinković osvojili su sjajnim nastupom naslov europskih prvaka u dvojcu na pariće na Europskom prvenstvu u Brandenburgu

Usprkos valovima na prvom dijelu staze braća Sinković odlično su krenula i već na 500 metara imali su četiri sekunde prednosti, na 1000 metara prednost je bila šest, a na 1500 devet sekundi. Na kraju su hrvatski velsači pobijedili (7:06.330) s osam sekundi prednosti pred srebrnim Nijemcima (7:14.220) i 11 sekundi pred brončanim Litvancima (7:17.790), piše hrt.hr.

Prvi je jutros svoju finalnu utrku odradio Luka Radonić, koji je zauzeo posljednje, šesto mjesto u finalu lakih samaca. On je s vremenom 7:49.730 zaostao 16 sekundi za pobjednikom, Slovakom Lukasom Babacom (7:33.420). Naš veslač cijelu je utrku proveo na posljednjoj poziciji.

Babac je na početku bio treći, na polovini utrke drugi, a onda je prije prolaza na 1500 metara prestigao Nijemca Konstantina Steinhuebela, koji je vodio cijelu prvu polovicu utrke, a na kraju je osvojio srebro (7:35.540). Broncu je osvojio Slovak Rajko Hrvat (7:36.720).

Oko 13 sati u finalu samca naslov brani europski prvak iz Beograda Damir Martin.