ATP ISTANBUL

Teniski finale okončan na bizaran način; totalno podivljao...

02.05.2016 u 16:01

Argentinski tenisač Diego Schwartzman velikim je preokretom u nedjeljnom finalu ATP turnira u Istanbulu svladao Bugarina Grigora Dimitrova sa 6-7 (5), 7-6 (4), 6-0 i osvojio svoj premijerni naslov, a meč je okončan na bizaran način

Favorizirani Dimitrov nakon osvojenog prvog seta vodio je i 5-2 u drugom, ali do meč-lopte nije stigao. Schwartzman je nanizao četiri gema te je drugi set osvojio u tie-breaku. U odlučujućem setu Dimitrov nije pružio dostojan otpor 23-godišnjem Argentincu koji mu je prepustio svega osam poena.

Inače, susret je okončan na bizaran način. Kod rezultata 5:0 i 40-40, Dimitrov je razbio i treći reket, a sudac ga je kaznio trećom opomenom i oduzeo mu gem, pa je Schwartzman mogao početi sa slavljem.