SVLADALA MLADENOVIĆ

Impresivna pobjeda Lučić-Baroni u Madridu

01.05.2016 u 19:40

Hrvatska tenisačica Mirjana Lučić-Baroni (WTA - 75.), koja je kroz kvalifikacije stigla do glavnog ždrijeba 4,77 milijuna dolara vrijednog WTA turnira u Madridu, probila se u nedjelju u drugo kolo svladavši Francuskinju Kristinu Mladenović (WTA - 27.) sa 6-2, 6-3.

Bio je to drugi ovogodišnji meč ove dvije tenisačice, drugi na zemljanoj podlozi i druga pobjeda Hrvatice. U njihovom prvom dvoboju na zelenoj zemlji u američkom Charlestonu Lučić-Baroni je slavila u tie-breaku trećeg seta, u kojem je spasila i četiri meč-lopte.

Mirjana je u Madridu do pobjede došla znatno lakše, u dva seta i nakon samo 70 minuta borbe. U prvom setu je triput oduzimala servis 22-godišnjoj Francuskinji, a još dvaput je to učinila u drugom setu, dok je Mladenović po jednom u svakom setu uspjela napraviti break.

Lučić-Baroni će u drugom kolu igrati protiv Njemice Laure Siegemund (WTA - 42.), koja je također morala igrati kvalifikacije za ulazak u glavni ždrijeb, gdje je u prvom kolu iznenadila 9. nositeljicu Ruskinju Svjetlanu Kuznjecovu i svladala ju sa 6-0, 3-6, 6-3. Bit će to drugi ovogodišnji sraz Lučić-Baroni i Siegemund, a Njemica je slavila u Charlestonu u dva seta pa se hrvatskoj tenisačici pruža prilika za uzvrat u Madridu.