EBEL LIGA

Medveščak se trudio, ali nije uspio

01.11.2009 u 18:38

U susretu 20. kola EBEL lige u hokeju na ledu Medveščak je pred 6000 gledatelja u Ledenoj dvorani Doma sportova izgubio od Graz 99ersa 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)

Bio je to treći dvoboj ovih momčadi ove sezone te druga pobjeda Graza. Zanimljivo, Graz je obje pobjede ostvario u Ledenoj dvorani, a na gostovanju je slavio i Medveščak.

Austrijska momčad je daleko bolje otvorila susret. Gosti su bili brži i čvršći i u prvoj trećini imali su 20 udaraca prema suparničkim vratima, dok je Medveščak uputio svega šest udaraca. Srećom, Robert Kristan je odlično otvorio utakmicu i prva dionica je završila bez pogodaka.

Graz je nastavio s pritiskom i u drugoj trećini i takva igra morala je uroditi plodom. U 29. minuti Florian Iberer je u trenucima dok je Graz imao igrača više doveo goste u vodstvo, a potom je Greg Day iskoristio veliku pogrešku Brada Smytha i u 35. minuti povećao prednost Austrijanaca.

Treća dionica donijela je buđenje 'medvjeda'. Velikim pritiskom Medveščak je opasno prijetio suparničkim vratima i napokon u 49. minuti zatresao mrežu odličnog Fabiana Weinhandla. Strijelac je bio Aaron Fox nakon sjajne asistencije Thomasa Guidarellia. Kada se činilo da bi zagrebačka momčad mogla izjednačiti, Smyth je zaradio isključenje, a Graz je igračku prednost šest minuta prije kraja utakmice kaznio trećim golom. Ponovo je strijelac bio Florian Iberer. No, hokejaši Medveščaka nisu se predavali i minutu i pol prije kraja Mike Ouellette je smanjio na 2:3. U samoj završnici Medveščak je povukao golmana s leda kako bi s igračem više pokušao izboriti remi, no nije uspio.

Bio je to 12. poraz Medveščaka, uz osam pobjeda, dok je Graz upisao 14. pobjedu uz šest poraza.

Nakon domaćeg poraza od Graza hokejaši Medveščaka pali su za jedno mjesto i sada drže osmu poziciju na ljestvici EBEL lige. Na prvom mjesto ponovo se probio Graz 99ers koji je iskoristio poraz Linza u Beču.

Medveščak - Graz 99ers 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Vienna Capitals - Black Wings Linz 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Olimpija - Red Bull Salzburg 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Jesenice - Alba Volan 2:4 (1:3, 1:0, 0:1)
Klagenfurt - Villach 3:2 (0:0, 2:1, 0:1, 1:0)