VELESLALOM

Pinturaultu pobjeda, našem Zubčiću novi bodovi u svjetskom kupu

13.02.2016 u 09:36

Francuz Alexis Pinturault pobjednik je veleslaloma skijaša za Svjetski kup u japanskoj Yuzawi Naebi, dok je hrvatski reprezentativac Filip Zubčić utrku završio na 24. mjestu sa 3.23 sekunde slabijim vremenom

Pinturault je nakon drugog mjesta iz prve vožnje odličnim drugim nastupom stigao do pobjede sa 51 stotinkom prednosti ispred drugog sunarodnjaka Mathieua Faivrea, te 67 stotinki ispred trećeg Talijana Massimiliana Blardonea

U drugoj vožnji podbacili su najveći favoriti za pobjedu, Nijemac Fritz Dopfer, koji je vodio nakon prve vožnje na kraju je pao na sedmu poziciju sa 1.45 sekundi iza Pinturaulta, te Austrijanac Marcel Hirscher, koji je pao s trećeg na šesto mjesto sa 1.31 sekundom zaostatka.

Zubčić je prvu vožnju završio kao 23. sa 2.57 sekundi iza Dopfera, a nakon druge je malo pokvario plasman i završio na 24. mjestu sa 3.23 sekunde iza Pinturaulta.

U redoslijedu veleslalomaša na vrhu je Hirscher sa 401 bodom, drugi je Francuz Victor Muffat-Jeandet sa 297, dok je Faivre treći sa 248.

Hirscher je na vrhu i u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa sa 1045 bodova, slijede Norvežani Henrik Kristoffersen sa 921 i Aksel Lund Svindal sa 916.

Zubčić je sa 49 bodova na 30. mjestu redoslijeda veleslalomaša, dok je u ukupnom redoslijedu 82. sa 63 boda.