Čilić među osam najboljih u Beču

• Autor: Hina
  • 29.10.2009 15:36:53
  • 29.10.2009 14:57:24

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Beču. Čilić, inače prvi nositelj turnira, u susretu drugog kola svladao je Nijemca Daniela Brandsa 7:6(7), 6:4 nakon sat i 34 minute igre

Iako je Čilić u prvom setu oduzeo servis Brandsu, 125. igraču svijeta, i poveo 5:3, odmah u sljedećoj igri tu je prednost ispustio te je o pobjedniku odlučivao tie break. Prvi je do set lopte stigao njemački igrač, ali Čilić se uspio izvući te potom iskoristiti svoju drugu priliku za osvajanje prvog seta.

U drugom setu Čilić nije ponovio pogrešku iz prvog, oduzeo je servis Brandsu za vodstvo 2:1 i tu prednost zadržao za konačnih 7:6(7), 6:4.

U četvrtfinalu će Čilić igrati protiv pobjednika dvoboja između Austrijanca Daniela Koellerera i Španjolca Feliciana Lopeza.