ATP SHENZEN

Čilić ostao bez finala u frustrirajućem meču

04.10.2015 u 14:14

Hrvatski tenisač Marin Čilić ostao je bez finala na teniskom ATP turniru u Shenzenu nakon što je u nedjelju u polufinalu bolji od njega sa 1-6, 7-5, 6-3 nakon dva sata i 27 minuta igre bio Španjolac Guillermo Garcia Lopez.

U meču koji je dva puta prekidan zbog kiše, Čilić je prvi set dobio s lakoćom da bi Španjoac u drugom setu pružio jači otpor i na kraju slavio sa 7-5. U trećem setu meč je prekinut kod rezultat 1-1, a nakon povratka na teren Čilić nije mogao zaustaviti Španjolca. Iako je Čilić servirao 19 aseva, a Garcia Lopez samo sedam, naš je tenisač tri puta gubio servis, napravio je šest dvostrukih pogrešaka, osvojio je 87 od 180 bodova. Španjolski je tenisač bio puno uspješniji u vraćanju početnog udarca u čemu je osvojioe 41 posto poena, a Čilić 34.

Ovo je bio njihov četvrti susret i treća pobjeda za Španjolca, 29. na ATP ljestvici. Drugi finalist je Čeh Tomas Berdych koji je u drugom polufinalnom susretu bio bolji od također Španjolca Tommyja Robreda sa 6-1, 6-4.