NEDOVOLJNO 27 AS SERVISA

Blake izbacio Karlovića u prvom kolu Šangaja

12.10.2009 u 10:53

Ivo Karlović je poražen u prvom kolu ATP turnira u Šangaju. Od hrvatskog predstavnika bolji je bio Amerikanac James Blake 6:3, 6:7 (4), 3:6

Na 3,24 milijuna dolara vrijednom turniru u Šangaju Ivo Karlović zapeo je već na prvoj prepreci. Američki tenisač James Blake stigao je do treće pobjede u njihovom sedmom dvoboju.

U prvom setu Karlović je odlično servirao, nije dao break priliku Blakeu, a svoju jedinu je realizirao za 6:3. Drugi set je otišao do tie-breaka iako je Amerikanac imao break loptu da sve riješi ranije. U 13. igri 26. igrač svijeta je bio konkretniji te je taj dio dobio sa 7:4 u poenima. U odlučujućem setu, Blake je sve lakše krotio Karlovićev servis te je od pet break lopti dvije iskoristio za prolaz u drugo kolo.

Meč je trajao sat i 54 minute, a Karloviću nije pomoglo ni 27 as servisa (Blake 5).