ZASLUŽENO

Talijanske odbojkašice europske prvakinje

04.10.2009 u 22:17

U finalnom susretu europskog prvenstva odbojkašica koje se održalo u Poljskoj, reprezentacija Italije je pobijedila Nizozemsku 3:0 (25:16, 25:19, 25:20) i po drugi put u povijesti osvojila europski naslov

Talijanske odbojkašice bile su 'zlatne' i prije dvije godine, a u svojoj riznici imaju i po dva srebra i bronce. Nizozemka je to bilo drugo srebro, uz jedno zlato i broncu.
U povijesti europskih prvenstava najviše prvih mjesta ima SSSR, čak 13, dok je Rusija kao nasljednik četiri puta bila prva.

U susretu za treće mjesto Poljakinje su slavile protiv Njemačke 3:0 (25:16, 25:19, 25:23).

Hrvatska reprezentacija je zaključila nastup na europskoj smotri u prvom krugu ubilježivši sva tri poraza u skupini, od Nizozemske, Poljske i Španjolske.