AUSTRALSKI NOGOMET

Hrvatski 'ratnici' osvojili broncu na EP-u

03.10.2009 u 19:55

Hrvatska reprezentacija u australskom nogometu osvojila je treće mjesto na 4. Europskom prvenstvu održanom u subotu u Samoboru

Naši igrači tako nisu uspjeli ponoviti prošlogodišnji uspjeh kada su u Pragu osvojili srebrno odličje, ali su dokazali da pripadaju samom europskom vrhu u ovom sportu.

U natjecanju u skupini Hrvatska je upisala tri pobjede, 130:36 protiv Austrije, 77:60 protiv Škotske, te 88:58 protiv Francuske čime se plasirala u polufinale.

No, u dvoboju za ulazak u veliku završnicu naši su igrači izgubili od Nizozemske sa 67:78, da bi u dvoboju za brončanu medalju svladali Španjolsku sa 100:53.

Naslov europskog prvaka obranila je reprezentacija Engleske koja je u finalu svladala Nizozemsku sa 81:57.

Inače, na tribinama nogometnog igrališta u Samoboru okupilo se više od 1000 znatiželjnika što je vrlo velik broj gledatelja s obzirom na slabo poznavanje ovoga sporta u Hrvatskoj, a većina okupljenih bila je oduševljena viđenim.