DOSTA TOGA...

Izbornik Babić i Alilović otkrili brojne razloge za nezgodni poraz!

05.01.2016 u 12:12

Hrvatska rukometna reprezentacija u Stavangeru je, u sklopu trećeg kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo koje će se 2016. godine održati u Poljskoj, doživjela prvi poraz 26:27 (13:17). Izbornik Željko Babić dao je svoje mišljenje o utakmici

Novi hrvatski izbornik neće po dobrome pamtiti svoj debi, a u razgovoru za HTV otkrio je zašto se naši rukometaši kući vraćaju bez bodova.

'Imali smo dubinu, ali nismo imali kontakt i jasno je da svaka takva duboka obrana bez kontakta otvara mnogo prostora i ona sigurno nije donijela efekt jer nje bilo prekida i kontakta te smo dozvolili brzi protok lopte, brzo kretanje Norveške što je njena karakteristika', pričao je Babić i dodao:

'U drugom smo poluvremenu promijenili obranu i počeli smo igrati dobro, no promašili smo par otvorenih udaraca i vjerujem da je bilo ključno to što smo dobili dva gola s igračem više što se nije smjelo dogoditi. Norveška je igrala odličnu utakmicu, Hrvatska sigurno može i mora bolje.'

I još nešto.

'Trebamo pogledati utakmicu vidjeti nedostatke u obrani te što možemo popraviti za tri dana u napadačkoj igri. Svakako trebamo biti čvršći u formaciji 6-0.'

Slično rezonira i vratar Mirko Alilović.

'Promašeni ziceri, nismo imali sreće, sve što smo mi promašili otišlo je njima u ruke. No dobro, prvi put smo igrali zajedno, sve to izgledalo je čudno na početku, jako mekano, bilo je nesporazuma jer prvi put igramo ovu obranu, ali u drugom poluvremenu smo pokazali da možemo i znamo. Imamo uzvrat, kvalitetniji smo, trebali bi puno bolje izgledati u Varaždinu, ovaj jedan gol razlike ne bi trebao biti problem, vjerujem da ćemo to stići i uvjerljivi pobijediti', najavio je Mirko Alilović.