OPET BEZ IZGLEDA

Crni niz Donne Vekić nastavio se i u Maroku

28.04.2015 u 16:53

Hrvatska tenisačica Donna Vekić nije na turniru u Maroku pronašla put do povratka u formu

Hrvatska Fed Cup reprezentativka nije uspjela izboriti mjesto u 2. kolu WTA turnira u Marakešu, nakon poraza u 1. kolu od 4. nositeljice Ukrajinke Eline Svitoline sa 6-2, 6-2.

Bio je to treći međusobni dvoboj Osječanke i 20-godišnje Ukrajinke te treća pobjeda Svitoline (WTA - 25.) do koje je stigla za 62 minute. Hrvatska tenisačica je po dvaput u svakom setu gubila servis, a nijednom nije uspjela slomiti početni udarac suparnice, za što je imala tri prilike u posljednjem gemu prvog seta, kad je već zaostajala 2-5.

Vekić je po četvrti put ove sezone doživjela poraz u 1. kolu na WTA turnirima, a samo je u Indian Wellsu i u Charlestonu uspjela proći prvu prepreku, što ju je dovelo do sadašnjeg 169. mjesta na WTA ljestvici.