ATP ESTORIL

Ćorić uzvratio Francuzu i prošao u drugo kolo

27.04.2015 u 19:20

Hrvatski tenisač, 18-godišnji Borna Ćorić plasirao se u 2. kolo ATP turnira u Estorilu, on je u 1. kolu nadigrao Francuza Jeremyja Chardyja sa 6:2, 6:4 nakon sat i 23 minute.

Bio je to drugi međusobni dvoboj Ćorića i Chardyja, a mladi je Zagrepčanin uzvratio Francuzu za poraz u 1. kolu Australian Opena ranije ove godine.

Protiv šestog nositelja Ćorić je odigrao odličan prvi set u kojem je ostvario dva 'breaka', dok on sam nije bio suočen s niti jednom 'break-loptom'.

U drugom setu Ćorić je izgubio servis u četvrtoj igri i to bez osvojenog poena, ali odmah u sljedećem je gemu nadoknadio taj zaostatak da bi ključni 'break' ostvario kod rezultata 4:4. Tada je Chardy prvo poslao jedan volje u mrežu, a potom je u izmjeni izbacio jedan bekhend u aut.

U 2. kolu Ćorić će igrati protiv pobjednika iz susreta između dva domaća igrača, Ruija Machada i Joaoa Souse.