EP U ATLETICI

Nakon dva rekorda u istom danu, u finalu joj nestalo snage

06.03.2015 u 18:57

Hrvatska atletičarka Andrea Ivančević zauzela je sedmo mjesto u finalu utrke na 60 metara s preponama na Europskom dvoranskom prvenstvu u Pragu s vremenom od 8.02 sekundi.

Zlatnu medalju osvojila je Bjeloruskinja Alina Talaj sa 7.85 sekundi, dok su srebro i broncu osvojile Lucy Hatton i Serita Solomon sa 7.90, odnosno 7.93.

Ivančević je ranije u petak u polufinalu ostvarila novi hrvatski rekord s vremenom od 7.97 sekundi čime je postala prva Hrvatica koja je ostvarila vrijeme ispod osam sekundi. Ona je u Prag stigla s najboljim osobnim vremenom od 8.06 sekundi, a u sve tri utrke u petak je bila brža od tog rezultata. Već u jutarnjim kvalifikacijama trčala je 8.02 što je ponovila i u finalu.

Stipe Žunić je ranije u petak zauzeo sedmo mjesto u bacanju kugle s hicem od 20,28 metara. Žunić, koji je u finale ušao bacivši u četvetak u kvalifikacijama novi hrvatski rekord od 20,67m, u šest finalnih serija samo je jednom uspio prebaciti 20 metara i to u trećoj seriji. Usto je četiri puta prestupio, dok je u drugoj seriji njegova kugla sletjela na 19,58m.

Do zlata je očekivano stigao dvostruki svjetski prvak na otvorenomm, te olimpijski doprvak iz Londona Nijemac David Strol koji je jedini prebacio 21 metar, s rezultatom od 21,23m. Srebro je osvojio branitelj naslova otprije dvije godine iz Torina, srpski reprezentativac Asmir Kolašinac koji je u posljednjoj seriji bacio 20,90m, dok je broncu osvojio domaći predstavnik Čeh Ladislav Prašil sa 20,66m.