FEDERER UVJERLJIV

Ćorić bez snage za još jedno iznenađenje

27.02.2015 u 15:06

Nakon što je u četvrtfinalu nadigrao trećeg igrača svijeta Andyja Murrayja u polufinalu ATP turnira u Dubaiju 18-godišnji Hrvat Borna Ćorić igrao je protiv drugog tenisača svijeta Rogera Federera. Međutim, Švicarac je ovaj puta bio puno bolji sa 6:2, 6:1.

Već na početku meča vidjelo se kako je Roger Federer više nego ozbiljno shvatio meč i lako je dobio prvi set sa 6:2. Ćorić je imao nekoliko prilika za break, ali je Federer svaki puta odigrao – majstorski.

U drugom setu Ćorić je krenuo puno angažiranije, ali Federer je vrlo brzo pokazao zašto je najveći igrač svih vremena. Lakoćom je poveo sa 3:0, a Ćorić je imao vrlo malo prilika za break. U četvrtom gemu Ćorić je uspio na svoj servis dobiti gem, ali već tada je bilo jasno kako Federer suvereno juriša prema finalu.

Minimalnu šansu ćorić je imao tek u sedmom gemu drugog seta, kada je poveo sa 30:0 na Federerov servis. No, iskustvo Švicarca bilo je presudno i bez imalo panike preokrenuo je i taj gem u svoju korist.

Švicarac je na terenu za novo finale proveo tek 56 minuta.