NEVOLJE U KITZBÜHELU

Nikad kraći spust na Streifu pripao Norvežaninu

24.01.2015 u 15:37

Norvežanin Kjetil Jansrud pobjednik je čuvenog spusta Svjetskog kupa u austrijskom Kitzbühelu, dok je jedini hrvatski predstavnik Natko Zrnčić-Dim zauzeo 43. mjesto.

Jansrud se najbolje snašao na skraćenom Streifu i s vremenom od 58.16 sekundi pobijedio sa samo dvije stotinke prednosti ispred Talijana Dominika Parisa, pobjednika superveleslaloma u petak u Kitzbuehelu. Treće mjesto osvojio je Francuz Guillermo Fayed (+0,21).

Jansrud je s osmom pobjedom u karijeri i prvom u Kitzbuehelu smanjio zaostatak za vodećim u ukupnom poretku Austrijancem Marcelom Hirscherom na samo 82 boda. Norvežanin vodi u spustu s 439 bodova ispred Parisa (312) i Fayeda (270).

Spust u Kitzbuehelu, najpoznatija utrka u skijaškom kalendaru, započela je dva sata kasnije od predviđenoga zbog magle koja je smanjivala vidljivost u srednjem dijelu staze i laganog snijega koji je padao. Stoga je staza skraćena za skoro polovicu originalnog Streifa, pa je većina skijaša imala vremena manje od minute.

Među 47 skijaša prijavljenih na startu utrke bio je i Zrnčić-Dim, koji je s zaostatkom od 1.64 sekunde bio 43.

U nedjelju se u mitskom Kitzbuehelu vozi slalom.