I TO KAKVIH...

Nakon Verdascovih promašaja počeo je Novakov preokret

24.01.2015 u 13:32

Prvi nositelj na Australian Openu, Srbin Novak Đoković uspješno je prošao i treće kolo prvog grand-slam turnira sezone

Protivnik mu je bio Španjolac Fernando Verdasco, kojeg je na kraju dobio s uvjerljivih 3:0 u setovima. No u prvom setu bilo je vrlo neizvjesno jer je Španjolac imao priliku stići do tri-set lopte.

Naime, u tie-breaku je vodio 5:3 i servirao za 6:3. Međutim, s dvije očajne greške na svom servisu, dopustio je Đokoviću da se vrati u set, samim time i u meč.

Naravno, pitanje je kako bi se ovaj dvoboj uopće i razvio da je Verdasco poveo 1:0, ali dojam je da je nakon gubitka tog seta jednostavno potonuo. Đoković je potom rutinski odradio posao i dobio setove sa 6:3, 6:4 i izborio osminu finala protiv luksemburškog igrača Gillesa Mullera.