SKA I ŠKOLA HOKEJA

Trener Medveščaka: Prestali smo igrati kako smo dogovorili!

30.09.2014 u 10:43

Hokejaši Medveščaka poraženi su od moćne ruske momčadi SKA, predvođene najskupljim hokejašem današnjice Iljom Kovaljčukom, s uvjerljivih 1:5.

Prema riječima navijača Medveščaka, koji su u ponedjeljak bili u Ledenoj, SKA je održao pravu 'školu hokeja' momčadi koju vodi Chuck Weber.

Međutim, kada se pogleda ljestvica ovakav rasplet ne čudi jer je momčad iz Sankt Peterburga u Zagreb stigla s maksimalnih 30 bodova nakon prvih 10 kola.

'Vidjelo se zašto SKA ima 11 pobjeda i nijedan poraz. Svidio mi se naš ulazak u utakmicu, igrali smo energično i nizali prilike na powerplayu, ali onda se pokazalo zašto su tako opasni; dovoljno im je malo prilika da zabiju, a mi smo s druge strane imali brojne prilike, a uspjeli zabiti samo jednom, promašili smo praznu mrežu u nekoliko navrata, a ovo je momčad protiv koje moraš iskoristiti svaku priliku. Bilo je nekoliko ključnih trenutaka u utakmici, kao pogodak za 2:1 i neiskorištena prilika kad je igrač SKA dobio 5-minutnu kaznu, nakon toga prestali smo igrati kako smo dogovorili', rekao je nakon utakmice trener Medvjeda Chuck Weber.

Igrač utakmice Mark Katic nije bio previše raspoložen za razgovor, ali je izvukao jednu pozitivnu stvar.

'Dobra su momčad koja je kapitalizirala na našim greškama. Da bi se pobijedila takva momčad, mora se igrati svih 60 minuta, a svaka greška ili promaknuti detalj završit će u tvojoj mreži. Očito nije rezultat koji smo htjeli, ali moramo ulaštiti neke detalje naše igre, imamo momčad koja može pobjeđivati. Danas smo uspjeli u namjeri da smanjimo isključenja, to je bila pozitivna stvar u ovoj utakmici.'

Dodajmo još kako Medveščak protiv istog protivnika igra u srijedu (20:00h), opet pred svojim navijačima. Za one koji nisu uživo imali prilike vidjeti na dijelu Ilju Kovaljčuka i njegove suigrače u srijedu je novi spektakl – zajamčen.