29.09.2014 u 08:36

• +11

EHF Liga prvaka, skupina A, 1. kolo, RK PPD Zagreb - THW Kiel

Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl

Rukometaši PPD Zagreba kreirali su najveću senzaciju prvog kola Lige prvaka nakon što su u Areni svladali Kiel 27:25 kojeg je predvodio hrvatski reprezentativac Domagoj Duvnjak

Nakon utakmice u kojoj je rukometni velikan bačen na koljena, pred novinare je stao Domagoj Duvnjak.

'Iskrene čestitke ekipi Zagreba na apsolutno zasluženoj pobjedi. Mi smo, a u prvom redu ja, imali previše tehničkih grešaka, ali to uopće ne umanjuje igru i pobjedu zagrebaša. Fanatično su se borili od prve do posljednje minute, a jednom kada je publika to prepoznala i postala bučna nama je bilo izuzetno teško vratiti se u utakmicu. Želim Zagrebu sve najbolje u nastavku natjecanja', poručio je nakon utakmice hrvatski reprezentativac i bivši zagrebaš Domagoj Duvnjak.

A evo što je na konferenciji za medije izjavio pomoćni trener Zagrebaša Zlatko Saračević.

'Dečki su vjerovali da mogu iznenaditi a to je prvi preduvjet za pobjedu. Imali smo problema s napadom u prvom poluvremenu, ali kroz razgovor na time-outu i poluvremenu uspjeli smo spustiti ručnu i osloboditi se prevelikog respekta prema Kielu. Dobro smo pretpostavili da njima manje leži naša 5-1 obrana, ali smo u prvih 30 minuta podbacili u napadu. U nastavku smo zaigrali prema dogovoru i na koncu zasluženo slavili. Kao što je rekao trener Veselin Vujović sada moramo dalje graditi na ovome i ne smijemo si dopustiti da do Nove godine spavamo na lovorikama ove pobjede. Poraziti najbolju ekipu svijeta nije mala stvar, ali mi smo i dalje mlada momčad koja se iz utakmice u utakmicu mora nastaviti dokazivati.'