ČUDESAN PREOKRET

Senzacija u Areni: Zagreb slomio njemačkog velikana!

28.09.2014 u 21:03

Rukometaši PPD Zagreb otvorili su sezonu Lige prvaka senzacionalnom pobjedom protiv njemačkog Kiela, rezultatom 27:25

Njemačka momčad pojačana od ove sezone Domagojem Duvnjakom došla je u Arenu kao apsolutni favorit i imala prednost i po pet razlike u prvom dijelu utakmice, no u drugom je došlo do nevjerojatnog preokreta, a zagrebački 'plinari' stigli su do jedne od najvećih pobjeda posljednjih godina.

Ključ uspjeha bila je serija Zagreba početkom drugog dijela, kada je Kielovih 15:10 stigao i prestigao te došao do 20:18. U završnici naš je klub vodio i +3, ali su se Nijemci probudili i došli na gol zaostatka dvije minute prije kraja. No, gol Stepančića i zatim obrana Ivića slomili su uglednog protivnika i donijeli konačnu pobjedu Prvom Plinarskom Društvu Zagreb.

Najbolji kod Zagreba bili su Obranović i Horvat s po šest pogodaka, a Ivić je dodao deset obrana.

U nastavku natjecanja 'zagrebaše' čeka teško gostovanje u Parizu, a u skupini A još su makedonski Metalurg, bjeloruski Meškov i španjolski Logrono.