VELIK USPJEH

Odbojkašice preokretom do sjajne pobjede protiv Njemica!

28.09.2014 u 19:43

Hrvatske odbojkašice u nedjelju su u posljednjem kolu skupine A na Svjetskom prvenstvu u Rimu pobijedile Njemačku sa 3-2 (17-25, 25-23, 9-25, 25-21, 15-11) i u drugi krug prenose tri boda

Viceprvakinje Europe su uvjerljivo dobile prvi set, i dobro krenule u drugi, poveveši 5-2. No, od 7-7 Hrvatice su imale od dva do pet poena prednosti. Kod vodstva 19-16 protivnice su nanizale četiri poena, ali u završnici seta hrvatske odbojkašice su ponovno uspostavile kontrolu, a ključnim su se pokazala dva servisa Ivane Miloš kada se Hrvatska odvojili na 22-20 i dobila set.

U trećem setu sličan scenario kao i na početku meča, Nijemice su povele 9-1 i lakoćom dobile set sa 16 poena razlike.

Četvrti set ponovno je bila briljatna izvedba Hrvatica. Nakon početnog vodstva Njemačke 8-6, naše igračice su napravile seriju 7-1, i od tada do kraja seta zadržavale su prednost od dva do četiri poena i izjednačile na 2-2 u setovima.

U odlučujućem petom setu Hrvatice su povele 6-3, ali Nijemice su preokrenule na 7-6. No, onda je uslijedila hrvatska serija od 5-1 za vodstvo 11-8. No, Nijemice se opet vraćaju, ali kod vodstva 12-11 tri odlična poteza Sanje Popović. Prvo je povisila na 13-11, potom je zabila as-servis, i na kraju je nakon još jednog njenog odličnog servisa, posao okonačala Maja Poljak.

U drugom krugu nas čeka Kina, Japan, Azerbajdžan, dok Belgija i Portoriko večeras odlučuju o četvrtom putniku.

Kina je dobila sve utakmice u skupini. Kineskinje su dvostruke svjetske prvakinje (1982, 1986) i dvostruke olimpijske pobjednice (1984, 2004).

Japanke, olimpijske pobjednice iz 1964. i 1976., su na prošlom SP bile treće, a ove godine su na završnom turniru World Grand Prixa na domaćem terenu osvojile drugo mjesto. U skupini su poražene od Kine i Azerbajdžana sa 2-3.

Što se tiče Azerbajdžana, prošle godine Hrvatice su ih dobile na EP-u.